Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

Koncert wieńczący sezon Radomskiej Orkiestry Kameralnej i "Pożegnanie" wystawa prac uczniów ZSP im. J. Brandta w Radomiu

09.06.2018 10:13 | Redakcja |
Koncert wieńczący sezon Radomskiej Orkiestry Kameralnej i "Pożegnanie" wystawa prac uczniów ZSP im. J. Brandta w Radomiu

Serdecznie Zapraszamy !! Koncert wieńczący sezon Radomskiej Orkiestry Kameralnej połączony z wernisażem prac uczniów ZSP im J. Brandta w Radomiu pt. "POŻEGNANIE "
Radom 09.06.2018 r . g.18 ul. Żeromskiego 53

W sobotę 09 czerwca 2018r. o godz. 18:00 koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej na Zakończenie sezonu 2017/2018. Podczas ostatniego koncertu w tym sezonie artystycznym wraz z Radomska Orkiestrą Kameralną wystąpi światowej sławy polski skrzypek Jakub Jakowicz. Orkiestranatomiast zagra pod batuta Wojciecha Rodka.

09.06.2018, Sala Koncertowa R.O.K., godz. 18:00

Zakończenie sezonu 2017/2018

Wykonawcy:

Jakub Jakowicz skrzypce

Wojciech Rodek dyrygent

Radomska Orkiestra Kameralna

W programie: Koncert skrzypcowy A-dur i Symfonia A dur nr 29 KV 201 W.A. Mozarta oraz Symfonia Pożegnalna J. Haydna.

Ceny biletów:

I strefa - bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 18 zł,

II strefa - bilet normalny 16 zł, bilet ulgowy 14 zł,

Cena biletu w karnecie: 14 zł (min. 5 koncertów)

Radomska Orkiestra Kameralna pod batutą Wojciecha Rodka zagra koncert na Zakończenie sezonu 2017/2018. Chcemy jednak pozostawić niezatarte muzyczne wspomnienie na czas wakacyjnej przerwy, dlatego przedstawimy dwa utwory wiedeńskiego klasyka Wolfganga Amadeusza Mozarta. Koncert skrzypcowy A-dur jest połączeniem klasycznego nurtu epoki z indywidualnym stylem Mozarta. Wdzięk przeplata się w nim z szorstkością i żarliwością. Utwór ten daje możliwość zaprezentowania się soliście, w na wpół improwizowanej partii skrzypiec. Solistą, który będzie musiał zmierzyć się z wymaganiami postawionymi przez Mistrza będzie wirtuoz skrzypiec Jakub Jakowicz. Naukę gry na skrzypcach pobierał od swojego ojca, w wieku 11 lat rozpoczął koncertowanie. Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie. Grał ze wszystkimi czołowymi polskimi orkiestrami, odniósł wiele sukcesów na konkursach krajowych i zagranicznych.

Będziemy mogli usłyszeć też Symfonie A dur nr 29 KV 201. Pochodzi ona z 1774 roku i uznawana jest za jedną z najciekawszych i najpiękniejszych w twórczości młodego Wolfganga Amadeusza Mozarta. Pogodna w charakterze, z lirycznymi momentami zwraca uwagę na większą samodzielność instrumentów dętych.

Wzorem innego wiedeńskiego klasyka Józefa Haydna, Radomska Orkiestra Kameralna chce pożegnać się ze swoimi słuchaczami jego Symfonią Pożegnalną. Utwór ten powstał w niezwykłych okolicznościach. W 1772 roku grupa muzyków umilała czas swoim graniem Księciu Mikołajowi Esterhazemu w jego letniej rezydencji. Pobyt bardzo się wydłużał i późną jesienią muzycy zatęsknili za swoimi bliskimi. Poprosili kapelmistrza o pomoc. Wtedy Józef Haydn stworzył Symfonie Pożegnalną. Na jej zakończenie muzycy, jeden po drugim, gasili świece, składali nuty i z instrumentami pod pachą wychodzili z sali. Książę Mikołaj dobrze zrozumiał aluzję i następnego dnia zakończył swój pobyt w letniej rezydencji.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Koncert wieńczący sezon Radomskiej Orkiestry Kameralnej i "Pożegnanie" wystawa prac uczniów ZSP im. J. Brandta w Radomiu