Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

IV Ogólnopolski Plener Rzeźby KAMIEŃ ● DREWNO ● CERAMIKA w Orońsku

18.05.2018 19:33 | Redakcja |
 IV Ogólnopolski Plener Rzeźby KAMIEŃ ● DREWNO ● CERAMIKA w Orońsku

IV Ogólnopolski Plener RzeźbyKAMIEŃ ● DREWNO ● CERAMIKA

W dniu 14 maja 2018 roku rozpoczął się IV Ogólnopolski Plener Rzeźbyw Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku pod patronatem Centrum EdukacjiArtystycznej w Warszawie. Temat pleneru Homo sum et nihili humanum ame alienum esse putto to pretekst do twórczych poszukiwań miejscaczłowieka w świecie, zainteresowania filozofią i kulturą antyczną oraz myślączłowieka renesansu .

Plener pomyślany jako biennale, organizowany jest przezZespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu już po raz czwarty.Uczestnikami pleneru są uczniowie szkół plastycznych z Częstochowy,Kościelca, Lublina, Nowego Wiśnicza, Opola, Warszawy oraz Radomia wrazz opiekunami.

Młodzież przez 10 dni będzie pracowaćw kamieniu, drewnie oraz glinie ceramicznej w miejscu o bogatej tradycjirzeźbiarskiej. Wszystkim uczestnikom życzymy natchnienia i siły do zmagańz trudnym materiałem. Komisarzem pleneru jest artysta, nauczyciel rzeźby w Zespole SzkółPlastycznych im. J.Brandta Jacek Szpak.

W imieniu organizatora oraz uczestników serdecznie zapraszamywszystkich zainteresowanych twórczością rzeźbiarską na uroczyste podsumowanie w dniu
25 maja 2018 roku o godz. 12.30 do Centrum RzeźbyPolskiej w Orońsku.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

 IV Ogólnopolski Plener Rzeźby KAMIEŃ ● DREWNO ● CERAMIKA w Orońsku