Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

Wernisaż wystawy W POSZUKIWANIU PIĘKNA 19 maja godz. 20:00

07.05.2018 10:17 | Redakcja |
Wernisaż wystawy W POSZUKIWANIU PIĘKNA 19 maja godz. 20:00

Do udziału w wystawie, ktorej wernisaż odbędzie się już 19 maja 2018r w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprosiliśmy artystów z nurtu realizmu, surrealizmu, realizmu magicznego i tych, którzy zajmują osobne miejsca we współczesnej sztuce. W tym wyjątkowym wydarzeniu weźmie udział około trzydziestu wybitnych twórców, którzy zabiorą nas w niezwykłą podróż W POSZUKIWANIU PIĘKNA i pokażą, jak pięknie się różnią.

Zobacz, którzy artyści przyjadą do Radomia

To doskonała okazja, by w jednym miejscu i czasie spotkać się ze wspaniałymi współczesnymi artystami i ich dziełami. Sukces poprzedniej wystawy, którą miałam zaszczyt promować uświadomił mi, jak potrzebne są spotkania BLISKO SZTUKI. Wdzięczna za pomoc miasta Radom, radomskich przedsiębiorców, lokalnych mediów, artystów, ośrodków kultury, dyrekcji Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu, jakie otrzymałam w ubiegłym roku, (zobacz dzięki komu ubiegłoroczna wystawa doszła do skutku ) tym razem zapraszam Was do Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, gdzie mamy czwartą co do wielkości w Polsce kolekcję prac mistrza i największy zbiór pamiątek po nim.

Noc Muzeów 2018 w Radomiu będzie wyjątkowa. Dzięki wsparciu, jakie otrzymuję
(zobacz dzięki komu to wszystko jest możliwe) do naszego miasta, z całej Polski przyjadą wspaniali współcześni artyści. Ich dzieła będziemy mogli podziwiać w owianych tajemnicą twórczego geniuszu, pięknych wnętrzach Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Kto raz wejdzie do miejsca w którym zaklęto piękno i pragnienie jego poszukiwania, ten na zawsze pokocha sztukę.
Wystawę będzie można oglądać do końca lipca 2018r. Do zobaczenia w Radomiu.

Małgorzata Ziewiecka
kuratorka wystawy
W POSZUKIWANIU PIĘKNA

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Wernisaż wystawy W POSZUKIWANIU PIĘKNA 19 maja godz. 20:00