Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

„Azory – tam, gdzie kończy się Europa” - otwarcie wystawy w Resursie już 19 stycznia

16.01.2018 00:09 | Redakcja |
„Azory – tam, gdzie kończy się Europa” - otwarcie wystawy w Resursie już 19 stycznia

Galeria Ośrodka Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska w Radomiu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Piotra Pajestki, Krzysztofa Zdanowicza oraz Dariusza Stankiewicza pt. Azory tam, gdzie kończy się Europa.

Po wernisażu Autorzy podzielą się swoimi wrażeniami z podróży w formie prezentacji multimedialnej.

Zapraszamy w piątek 19 stycznia 2018 r. o godz. 18.00.

Archipelag Azorów to dziewięć wysp powulkanicznych należących do Portugalii. Choć usytuowane są w odległości 1500 km od wybrzeży Europy, to geograficznie i politycznie do niej przynależą. Ich położenie na uboczu Starego Kontynentu sprawia, że poza nazwą, niewiele osób zna ten atrakcyjny skrawek świata. Wyspy od wieków są użyteczną przystanią dla żeglarzy przemierzających Ocean Atlantycki. Są wiecznie zielone, usiane niespotykanymi na naszym kontynencie rozległymi polami herbaty. Ich wulkaniczny charakter potwierdzają widoczne na każdym kroku kratery.

Piątkowy wieczór z fotografią w Galerii Resursa jest dobrą okazją do bliższego poznania tego archipelagu leżącego na peryferiach Europy.

Wystawa czynna będzie do 14 lutego br.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

„Azory – tam, gdzie kończy się Europa” - otwarcie wystawy w Resursie już 19 stycznia „Azory – tam, gdzie kończy się Europa” - otwarcie wystawy w Resursie już 19 stycznia „Azory – tam, gdzie kończy się Europa” - otwarcie wystawy w Resursie już 19 stycznia