Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

16 grudnia o godz. 18:00 Gwiazdka z Atomem - Sala Koncertowa R.O.K

13.12.2017 23:50 | Redakcja |
16 grudnia o godz. 18:00 Gwiazdka z Atomem - Sala Koncertowa R.O.K

16 grudnia 2017 rokugodz.18.00 Gwiazdka z Atomem
Sala Koncertowa R.O.K. ul. Żeromskiego 53, Radom

Wykonawcy:Atom String Quartet w składzie:
Dawid Lubowicz I skrzypce
Mateusz Smoczyński II skrzypce
Michał Zaborski altówka
Krzysztof Lenczowski wiolonczelista

Radomska Orkiestra Kameralna Atomowa muzyka, energia i radość, połączenie jazzu, polskiego folkloru orazmuzyki z różnych zakątków świata - taki będzie tegoroczny koncert gwiazdkowyRadomskiej Orkiestry Kameralnej.

Na scenie wystąpi Atom String Quartet,wykonujący muzykę w dużej części opartą na typowej jazzowej improwizacji, alejednocześnie nie pozbawioną klasycznego piękna.

W programie koncertu znajdą się utwory Atom String Quartet zaaranżowane nakwartet i orkiestrę kameralną, min. Manhattan Island Mateusza Smoczyńskiego,Iława Krzysztofa Lenczowskiego, Too Late Michała Zaborskiego, a także Zawcześnie Dawida Lubowicza, wszystkie w aranżacjach samych kompozytorów.

Jan Ptaszyn Wróblewski powiedział o nich: Czterech najsympatyczniejszychrzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu!Atom String Quartet, jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych naświecie, został założony w 2009 roku przez czterech absolwentów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: skrzypków Dawida Lubowicza iMateusza Smoczyńskiego, altowiolistę Michała Zaborskiego oraz wiolonczelistęKrzysztofa Lenczowskiego.

Niezwykła siła rażenia tego kwartetu rozpoczęła się odzdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2011 roku. Od tego czasu narynku pojawiły się cztery płyty autorskie: Fade In (2011), Places (2012), AtomSphere(2015), Seifert (2017) oraz sześć płyt kolaboracyjnych. Atom String Quartetwystępuje na największych europejskich festiwalach jazzowych. A także jakopierwszy i jedyny polski zespół zaprezentował się na targach jazzowych jazzahead!w Bremie.

Ci czterej utalentowani muzycy zostali uhonorowani wieloma nagrodami, atakże współpracowali ze znakomitymi artystami z Polski i zagranicy.

Przedświąteczny czas to również czas troski o dobro innych. Dlatego wprzerwie koncertu odbędzie się doroczna licytacja bombek na celecharytatywne. Jak co roku znani radomianie własnoręcznie przygotują bombkichoinkowe, które będziemy mogli zabrać do domu jednocześnie pomagającinnym. Tym razem pieniądze z licytacji bombek zostaną przekazane na pomocdla Kubusia Kruka. Dotknięty nowotworem chłopiec, po amputacji potrzebujeprotezy prawej ręki.

Bilety: I strefa - bilet normalny 35zł. bilet ulgowy 30zł., II strefa - bilet normalny 25 zł.bilet ulgowy 20 zł, karnet w I strefie na min. 5 wybranych koncertów - 70 zł.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

16 grudnia o godz. 18:00 Gwiazdka z Atomem - Sala Koncertowa R.O.K 16 grudnia o godz. 18:00 Gwiazdka z Atomem - Sala Koncertowa R.O.K 16 grudnia o godz. 18:00 Gwiazdka z Atomem - Sala Koncertowa R.O.K