N A S Z   P A R T N E R

„Beksińscy. Album wideofoniczny” - przedpremierowy pokaz filmu i wykład dr. M Oleszczyka

25.10.2017
|
„Beksińscy. Album wideofoniczny”  - przedpremierowy pokaz filmu i wykład dr. M Oleszczyka

DKF w Elektrowni - przedpremierowy pokaz filmu Beksińscy.Album wideofoniczny i wykład dr. Michała Oleszczyka

Projekcja w poniedziałek, 30 października, o godz. 17.45. MCSW Elektrownia.

Kino działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza, jak co poniedziałek, na Dyskusyjny Klub Filmowy. Tym razem to przedpremierowy pokaz filmu Beksińscy. Album wideofoniczny w reż. Marcina Borchardta. To film oparty nabestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej Beksińscy. Portret podwójny.

Po seansie wykład dr. Michała Oleszczyka na temat: Gdziekończy się fabuła? Kino polskie w poszukiwaniu nowych form wyrazu.Cześć merytoryczna spotkania odbędzie się w ramach programuFilmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową-InstytutemAudiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.Beksińscy. Album wideofoniczny to historia wybitnego polskiegomalarza-Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym,cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze.Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjniezrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiejformie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznychmateriałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowejbiografii Magdaleny Grzebałkowskiej Beksińscy. Portret podwójny (opisdystrybutora, źródło: Filmweb).

Michał Oleszczyk - absolwent Instytutu Sztuk AudiowizualnychUniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w 2012 r. obronił rozprawędoktorską. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale ArtesLiberales Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat Nagrody im. KrzysztofaMętraka (2005) i stypendysta miesięcznika Polityka. Jego blog filmowyOstatni fotel po prawej stronie otrzymał tytuł Bloga Roku w kategoriiKultura w konkursie Onet.pl (2010). Zdobywca nagrody PolskiegoInstytutu Sztuki Filmowej w kategorii krytyka filmowa (2012). W latach2011-2013 był programerem i rzecznikiem prasowym festiwalu Off PlusCamera, którym zarządzał jako dyrektor artystyczny przy pierwszej edycjiw 2008 roku. Działacz organizacji Polish Filmmakers NYC, promującejpolskie kino w Nowym Jorku. Do 6 lutego 2017 roku pełnił funkcjędyrektora artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Publikował, bądźpublikuje, w takich czasopismach, jak: Kino, Tygodnik Powszechny,Przekrój, Dwutygodnik, Fandor i RogerEbert.com, jest też stałym współpracownikiem Filmwebu oraz komentatorem Tygodnikakulturalnego na TVP Kultura.

Projekcja w poniedziałek, 30 października, o godz. 17.45. Karnety na trzy dowolnie wybrane filmy w ramach DKF 27 zł, pojedyncze wejście -12 zł. Po okazaniu biletu z kina promocja na zakup biletu na wystawę.Karnety i zaproszenia są ważne po uprzedniej rejestracji w kasie kina.Po zakupie biletu, kasa nie przyjmuje zwrotów.