Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

14 października w Radomiu finał gry miejskiej i "ZOO" koncert Katarzyny Groniec

09.10.2017 19:48 | Redakcja |
14 października w Radomiu finał gry miejskiej i "ZOO"  koncert Katarzyny Groniec

W sobotę, 14 października, MOK Amfiteatr zaprasza najpierw na finał gry miejskiej z sekretnym składnikiem w tle, a wieczorem na liryczno-muzyczną ucztę koncert Katarzyny Groniec ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej

Od godz. 10 chętni radomianie będą mogli wziąć udział w finale gry miejskiej, podczas której wspólnie powędrujemy po mieście, odkrywając jego smaczki. Dosłownie i w przenośni, bowiem motywem przewodnim gry jest sekretny składnik!

Młody, stary dwa bratanki to pomysł radomianina, realizowany w naszym projekcie Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze. Gra miejska, która ma zaangażować rodziny wielokopoleniowe, bazuje na historii radomskich smaków i kulinariów.

W czasie cyklicznych zajęć stworzyliśmy grę, do udziału w której zapraszamy wszystkich mieszkańców Radomia. Gwarantujemy świetną zabawę, w czasie której będziecie musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami, a które dla Was przygotowali uczestnicy warsztatów trzeba będzie wykazać się spostrzegawczością, wiedzą o naszym mieście, a także logicznym myśleniem. To świetna przygoda dla wszystkich, którzy lubią wyzwania i pasjonują się historią Radomia. Zapraszamy maksymalnie 4-osobowe grupy zapowiada Anna Dudziak, koordynatorka projektu.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod nr telefonu 667 901 900.

Inicjatywa realizowana w ramach projektu Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017.

Zaczynamy o godz. 10. Start pod dawnym kinem Apollo (pierwsza zagadka!).

Awangardowo i lirycznie

Również 14 października, wieczorem, o godz. 19 inauguracja kulturalnej jesieni w zmodernizowanej przestrzeni Kawiarni artystycznej koncert znakomitej wokalistki Katarzyny Groniec.

Artystka wystąpi w programie ZOO, na który składają się piosenki Agnieszki Osieckiej w awangardowych aranżacjach.

Podczas koncertu ZOO wokalistka konfrontuje własną wrażliwość artystyczną z przesyconymi emocjami tekstami Osieckiej, która zamieniała swoje życie na nieśmiertelne piosenki.

Agnieszka Osiecka potrafiła poetyzować zwyczajność, wiele pokoleń edukowało się na niej sentymentalnie. Jej teksty Katarzyna Groniec interpretuje w niebanalny, zaskakujący, nierzadko przewrotny, ale artystycznie mistrzowski sposób.

Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety w przedsprzedaży po 40 zł do kupienia na stronie biletyna.pl i w kasie Amfiteatru; po 50 zł w dniu koncertu.

Katarzyna Groniec znana jest publiczności od lat, ceniona za ironię, liryzm, wdzięk, sceniczny pazur, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne. Groniec jest laureatką głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu!(1988). Debiutowała rolą Anki w musicalu Metro w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 r. na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy; zaśpiewała wtedy Zdemaskowane piosenki Mariana Hemara oraz Amsterdam Jacquesa Brela. W kwietniu 2008 r. Katarzyna Groniec otrzymała Dyplom Mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej.

Program Zoo Katarzyny Groniec miał swoją premierę na Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej 29 września 2014 roku. Od tamtej pory wokalistka ma już na koncie ponad 160 koncertów, podczas których w niebanalny, zaskakujący, nierzadko przewrotny, ale artystycznie mistrzowski sposób interpretuje teksty nieśmiertelnej, lirycznej Osieckiej.

Magda Umer tak opisała swoje wrażenia po wysłuchaniu występu Groniec: () Tego wieczoru inaczej płynął czas i jakaś niebywała energia tej pozornie kruchej artystki i jej muzyków udzieliła się wszystkim. Owacja na stojąco i okrzyki zachwytu młodych ludzi. Mistrzostwo świata!

Artystka występuje z zespołem w składzie:

Łukasz Damrych klawisze

Łukasz Sobolak perkusja

Tomasz Pierzchniak kontrabas

+ mini wywiad

Katarzyna Groniec: Jestem do przesady liryczna! [WYWIAD]

Katarzyna Wiśniewska: Co sprawiło, że taki sceniczny kameleon jak Pani, artystka charyzmatyczna, wyrazista sięgnęła po tak przecież liryczne teksty Osieckiej? Czy spotkanie z jej twórczością było odkrywaniem nieznanych lądów, konfrontowanie przeciwieństw, czy liryzm w Pani okazał się kompatybilny z sentymentalną poetką?

Katarzyna Groniec: Ależ ja jestem liryczna. Wręcz do przesady, wobec czego staram się penetrować rejony bardziej drapieżne, wychodząc z założenia, że liryka plus liryka może być ciężkostrawna. Wybierając piosenki Agnieszki Osieckiej wyjątkowo kierowałam się możliwościami interpretacyjnymi niesionymi przez ich melodie. Przearanżowanie tych utworów niektórym piosenkom dodało pazura, innym zaś pozwoliło wydobyć ich czyste piękno, jak w przypadku piosenki Rodzi się ptak.

https://www.youtube.com/watch?v=85XMB0ra92Y

Osiecka poetyzowała zwyczajność - taki "zabieg" jest Pani bliski?

Katarzyna Groniec: Poetyzowanie codzienności jest świetne! Uwielbiam zanurzać się w taki tryb narracji. Agnieszka Osiecka niewątpliwie wiodła prym w piosence, ale ja równie chętnie daję1) nura w poezję Julii Hartwig, która w okamgnieniu przenosi mnie do piękniejszej wersji życia.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

14 października w Radomiu finał gry miejskiej i "ZOO"  koncert Katarzyny Groniec 14 października w Radomiu finał gry miejskiej i "ZOO"  koncert Katarzyny Groniec