Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza na wystawy w lipcu

04.07.2017 12:24 | Redakcja |
Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza na wystawy w lipcu

Lato w pełni, ale sezon wystaw wcale się nie skończył, radomska książnica przygotowała bowiem wakacyjną wystawę, a wernisaż której zapraszamy 5 lipca o godz. 18.00 do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 12. Będzie to jubileuszowa już ekspozycja "Pasje i marzenia 10", czyli prezentacja owoców rocznej pracy osób dorosłych skupionych w sekcji rysunku i malarstwa "Rozmowy pędzlem malowane", działającej w Kuźni Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki "Amfiteatr". Na zajęcia sekcji uczęszczają osoby, dla których malowanie jest hobby, ale chcą poszerzać swoją wiedzę i rozwijać zdolności. . Ekspozycja zwyczajowo jest podsumowaniem rocznej działalności artystycznej uczestników zajęć. Swoje różnorodne tematycznie prace z dziedziny malarstwa i rysunku zaprezentuje 27 artystów nieprofesjonalnych: Lucyna Borucka, Ryszard Brzeziński, Zofia Cholewa, Wanda Chudzio, Wojciech Czarnocki, Maria Dańska, Dorota Dąbrowska, Monika Gieratowska, Teodora Górska, Anna Grabiec, Beata Holewińska, Danuta Iwańska, Ewa Krzyk, Bożena Leśniewska, Anna Michalczyk, Krystyna Płaskocińska, Krystyna Poneta, Teresa Przybylska, Paulina Romanowska, Elżbieta Sekulska, Barbara Skonieczna, Elżbieta Stępień, Teresa Sznyrowska, Jolanta Weiser, Anna Wieteska, Eliza Wojszko, Ida Woźniak.

Ale to nie jest jedyna nowa wystawa przygotowana na wakacyjny czas. Już dziś, 4 lipca o godz. 18.00 w Małej Galerii Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego (ul. Piłsudskiego 12) odbędzie się otwarcie zbiorowej wystawy członków stowarzyszenia pt. "Radom w obiektywie RTF". Czy nasze miasto widziane przez obiektyw aparatu zaskoczy nas i zachwyci? Przekonajcie się Państwo sami.

Nową ekspozycję przygotowała także Filia nr 16 (ul. Barycka 2). Od początku lipca można oglądać wystawę fotograficzną Magdaleny Błażewicz "Czerp wiedzę z książki jak wodę ze studni", przedstawiającą piękno i różnorodność architektoniczną fontann i studni.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza na wystawy w lipcu