Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

Minimal music - Koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej 20 maja o godz. 18:00

16.05.2017 23:09 | Redakcja |
Minimal music - Koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej 20 maja o godz. 18:00

Serdecznie zapraszamy Państwa na najbliższy koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej pt. Minimal music (sobota 20 maja 2017, godz. 18:00).

Tym razem będziemy gościć niezwykłego solistę, wirtuoza skrzypiec Piotra Pławnera. Niektórzy mówią o nim geniusz, fenomen i fascynujący talent, ale po co słuchać innych, jeśli można się przekonać na własne uszy czy muzyka wypływająca spod smyczka tego artysty jest tak doskonała!!! Piotr Pławner zaprezentuje nam utwór Philipa Glassa.

Zaprezentujemy Państwu także stylistyczne bogactwo muzyki klasycznej.

20.05.2017 (sobota) godz. 18:00, Sala koncertowa ROK

Minimal music

Piotr Pławner skrzypce

Maciej Żółtowski dyrygent

Radomska Orkiestra Kameralna

W programie:

Philip Glass: II koncert skrzypcowy Amerykańskie cztery pory roku

Antonio Vivaldi: Concerti RV 120, 121, 157, 115

Stefan Kisielewski: Podróż w czasie

Ten młody człowiek jest fenomenem, to prawdziwy geniusz. Jego gra jest fascynująca, przemyślana do ostatniego niuansu. O tej interpretacji można mówić tylko w superlatywach pisze o artyście gazeta Stuttgarter Zeitung, The Times pisze to wyjątkowy, nieskazitelny talent, a Lord Yehudi Menuhin nazwał artystę skrzypkiem o fenomenalnych zdolnościach oraz jednym z najbardziej obiecujących talentów nadchodzącej ery. Mowa oczywiście o Piotrze Pławnerze, który tym razem wystąpi razem z Radomską Orkiestrą Kameralną. Śmiało można stwierdzić, że to prawdziwy zaszczyt, że wirtuoz tej klasy zaprezentuje swój talent i niezwykłe umiejętności przed radomską publicznością. Piotr Pławner wykona dla nas Koncert nr 2 Philipa Glassa.

Koncert skrzypcowy nr 2 - Amerykańskie Cztery Pory Roku, powstał specjalnie dla amerykańskiego wirtuoza skrzypiec i wieloletniego przyjaciela Philipa Glassa - Roberta McDuffiego. Pierwotnie utwór miał stanowić uzupełnienie popisowych wykonań Czterech pór roku Vivaldiego. Ostatecznie drugi koncert skrzypcowy zyskał charakter dzieła niezależnego, cenionego zarówno przez krytyków jak i fanów autora.

Philip Glass to jeden z czołowych przedstawicieli popularnej w USA i na całym świecie minimal music, nominowany do Oscara i Złotego Globu za muzykę do filmu Martina Scorsese Kundun - życie Dalaj Lamy, a także do filmu Stephena Daldry Godziny. Zdobył Złoty Glob za kompozycję do filmu Truman Show.

Oprócz Amerykańskich pór roku Radomska Orkiestra Kameralna pod batutą Macieja Żółtowskiego wykona utwory kompozytora najbardziej znanych pór roku, czyli Antonio Vivaldiego, a będą to Concerti RV 120, 121, 157, 115.

Podczas koncertu nie zabraknie także polskiej nuty, a to za sprawą utworu Stefana Kisielewskiego, który zabierze nas w Podróż w czasie

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Minimal music - Koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej 20 maja o godz. 18:00 Minimal music - Koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej 20 maja o godz. 18:00