Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

MCSW Elektrownia zaprasza na koncert Marcina Maseckiego, 22 kwietnia godz. 19:00

20.04.2017 19:27 | Redakcja |
MCSW Elektrownia zaprasza na koncert Marcina Maseckiego, 22 kwietnia godz. 19:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza w sobotę, 22 kwietnia, na koncert Marcina Maseckiego. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Oblicza muzyki.

Artysta jest pianistą wykonującym muzykę jazzową i poważną. Urodził się w 1982 roku. Ukończył Berklee College of Music w Bostonie. Grał m.in. w trio z Wojciechem Pulcynem i Grzegorzem Grzybem, w formacjach Alchemik, z którą nagrał trzy płyty.

Ma na koncie płytę Tribute to Marek & Wacek z Andrzejem Jagodzińskim, później obaj muzycy wraz z Kwartetem Prima Vista nagrali płytę z muzyką filmową z okresu międzywojennego Gdzie są filmy z tamtych lat. W 2005 roku wystąpił gościnnie na płycie Czarno widzę zespołu Afro Kolektyw. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Tomasz Stańko, George Garzone, Hal Crook, Dave Samuels, Michał Urbaniak, Wojciech Waglewski, Reni Jusis. Często gra koncerty solowe i duety, występuje też w trio. Współpracuje z wieloma artystami i zespołami: Pink Freud (płyta Alchemia), Muzykoterapia (pierwsza płyta
zespołu), Niewinni Czarodzieje, Waglewski Fisz Emade (płyta Męska muzyka ); był też pianistą w kwartecie Zbigniewa W 2005 roku otrzymał pierwszą nagrodę i złoty medal w Międzynarodowym Konkursie Pianistów Jazzowych w Moskwie. Miłością Marcina Maseckiego jest także muzyka klasyczna. Niedawno artysta wziął na warsztat utwory Fryderyka Chopina. Dzięki temu powstała płyta Chopin Nokturny i to właśnie tych utworów będziemy mogli posłuchać podczas koncertu w Elektrowni.

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 19.00.
Bilety są już dostępne w kasie kina w cenie 15 zł.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

MCSW Elektrownia zaprasza na koncert Marcina Maseckiego, 22 kwietnia godz. 19:00