Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

Skala Szarości - otwarcie wystawy prof. W. Cygana 3 marca o godz. 12:00

02.03.2017 15:21 | Redakcja |
Skala Szarości - otwarcie wystawy prof. W. Cygana 3 marca o godz. 12:00

Dyrekcja Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu zaprasza nna wystawę prof. W.Cygana ASP Łódź "Skala szarości " w piątek 3.03.2017r. o godz. 12.00 w Galerii Kontrast Zespołu Szkół Plastycznych im. J.Brandta w Radomiu.

Al.Grzecznarowskiego 13 (wjazd od ul.Kolejowej)

Włodzimierz Cygan absolwent Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (dzisiejsza Akademia Sztuk Pięknych) Wydziału Wzornictwa Przemysłowego. W 2002 roku uzyskał tytuł profesora.

Prowadzi indywidualną działalność twórczą ze szczególnym ukierunkowaniem na tkaninę artystyczną. Uczestniczy w licznych wystawach, plenerach i sympozjach poświęconych sztuce włókna. W roku 1989 został laureatem nagrody I.W.S. na II Międzynarodowym Konkursie Tkaniny w Kioto. Jest uczestnikiem
blisko 140 wystaw zbiorowych oraz autorem prawie 30 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Za swoje prace nagrodzony m.in. Grand Prix na 12 Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi w 2007 r. Jego tkaniny można znaleźć w zbiorach m.in.: Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Stołecznego Biura Wystaw Artystycznych, Textilmuseum Neumunster (Niemcy), Ny Carlsberg Fondet Copenhagen (Dania), Musee de Jean Lurcat et de la Tapisserie Contemporaine a Angers (France), Friends of Fibre Art. Collection (USA), Fiber Art Synergie Collection (France).

W prowadzonej działalności artystycznej koncentruje się głównie na śledzeniu nowych możliwości artystycznego wyrazu w tkaninie unikatowej, a szczególne znaczenie upatruje w niestandardowych metodach konstrukcji osnowy - ... chciałbym by moje tkaniny były równocześnie surowe i lekkie. Chciałbym by wyrażały to, co trudno wyrażalne słowami. W najnowszych pracach Artysty tradycyjne surowce i nowoczesne tworzywa światłowody zostały zespolone w osnowie i wątku. Najważniejszą nowością w pracach jest włókno optyczne monofilament akrylowy o podwyższonej przewodności światła, z efektownie świecącymi końcówkami.

Do zobaczenia!

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Skala Szarości - otwarcie wystawy prof. W. Cygana 3 marca o godz. 12:00