Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

[ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu!

10.03.2015 21:09 | Redakcja |
[ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu!

"Poezja jest kobietą" - w sobotę 7 marca w ŁAŹNI odbyło się wspaniałe spotkanie literackie pod takim właśnie tytułem.

Wieczór rozpoczął autorski monodram Karoliny Skrzek pt.: "Mężczyźni to wielcy dranie", który powstał na podstawie tekstów Witolda Gombrowicza. Sztuka to jakby dalsze losy monodramowej Karoliny z "Balu", który premierę miał dwa lata temu. Bohaterka jest już dojrzałą kobietą, aktorką, zawodowo grającą w sztuce Gombrowicza, a prywatnie, przygotowującą się do ślubu.

Głównym punktem wieczoru był poetycki dialog pokoleń dwóch radomskich grup literackich: Andrzeja Mędrzyckiego i jego grupy literackiej - "Eliksir" oraz Adriana Szarego i uczestników jego warsztatów prowadzonych w "Arce".

Podczas spotkania w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych swoją twórczość zaprezentowali członkowie grupy "Eliksir": Józef Kaźmierczak, Anna Łęcka, Zofia Falkiewicz, Grażyna Cieślik, Wiesława Didyk, Andrzej Mędrzycki oraz uczestnicy warsztatów literackich w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży - "Arka" , głównie "Kochanowszczacy", wraz ze swoim instruktorem Adrianem Szarym: Eliza Moerke, Ewa Anduła i Agata Duma. A wiersze Małgorzaty Skrok, Pauliny Podlipniak i Damiana Lesiaka odczytali: Stella Hufnagiel, Maja Kazana, Marysia Zbroja i Kacper Kozakiewicz.

Ponadto mogliśmy usłyszeć krótki recital lidera szantowej grupy "Kliper" - Rafała Błędowskiego.

Podczas spotkania można było zobaczyć też prezentację zdjęć Wiesława Warchoła - członka Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, na podsumowanie wieczoru Beata Drozdowska - dyrektor "Łaźni" - dziękowała licznie zgromadzonej publiczności, a panowie częstowali obecne na widowni panie słodkim poczęstunkiem.

Fot. Aleksandra Ratyńska

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

[ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu! [ZDJĘCIA] "Poezja jest kobietą" - udowodnione! Za nami wieczór literacki w Łaźni w Radomiu!