Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

[ZDJĘCIA] IV Orszak Trzech Króli w Radomiu za nami!

07.01.2015 01:45 | Redakcja |
[ZDJĘCIA] IV Orszak Trzech Króli w Radomiu za nami!

Towarzyszyliśmy tegorocznemu otwarciu Orszaku Trzech Króli. Czwarty już pochód rozpoczął się o godzinie 11:00 Mszą Świętą celebrowaną przez ks. Biskupa Henryka Tomasika, który o godzinie 12.00 w Rynku otworzył uroczystość. Zebranych radomian przywitał również Prezydent Miasta Radosław Witkowski.

Następnie rozegrana została pierwsza inscenizacja, przygotowana przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego oraz Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu. Zapowiedział ją radomski poeta i polonista, instruktor warsztatów literackich Adrian Szary. W scence, zatytułowanej "Edykt Cezara Augusta" wystąpili uczniowie PG nr 23: Natalia Peruga, Anna Gajda, Aleksandra Kotwicka, Lucyna Zagożdżon, Karolina Sieroń oraz Klaudia Ciechowicz z PG nr 1 i Emilia Zając z VII LO, a także wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii - "Pałacyk" w Radomiu, którymi na co dzień opiekuje się Agata Szymańska: Karolina Marchwicka, Joanna Tumanowicz, Wiktoria Kaźmierczak, Weronika Borkowska i Paweł Piątek. Wszyscy uczęszczają na zajęcia teatralne, prowadzone w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka przez młodą aktorkę Karolinę Skrzek, pod kierunkiem której została przygotowana tegoroczna orszakowa scenka.

Następnie uroczysty Orszak przeszedł ulicami Radomia. Kolejne scenki "Dwór Heroda", "Pasterze na hali", "Diabelskie sztuczki", "Gospoda" oraz "Walka dobra ze złem" przygotowali kolejno: uczniowie PSP nr 4, Teatr Skene, VII LO, Teatr Proscenium oraz PG nr 2, pod kierunkiem: Marcina Wachnickiego, Wojciecha Ługowskiego, Marii Dobrowolańskiej, Izabelli Mosańskiej i Małgorzaty Michalskiej. Całość zakończył pokłon uczestników przed Narodzonym Dzieciątkiem w Szopce.

Organizatorami wydarzenia byli: Rycerze Kolumba i Urząd Miejski, w partnerstwie z m.in. IX LO, ZDZ, DK Idalin i Borki, KMP, Łaźnią, MOK "Amfiteatr", Klubem Jeżdzieckim "Cwał", Resursą, Strażą Miejską i radomskimi szkołami.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z pierwszej scenki tegorocznego Orszaku. Autorką zdjęć jest Agata Szymańska.

Relacja poprzednich Orszaków na naszym portalu: radomskie z 2012 roku, 2013 oraz pionkowski z 2014.

K. Mroczek

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

[ZDJĘCIA] IV Orszak Trzech Króli w Radomiu za nami! [ZDJĘCIA] IV Orszak Trzech Króli w Radomiu za nami! [ZDJĘCIA] IV Orszak Trzech Króli w Radomiu za nami! [ZDJĘCIA] IV Orszak Trzech Króli w Radomiu za nami! [ZDJĘCIA] IV Orszak Trzech Króli w Radomiu za nami! [ZDJĘCIA] IV Orszak Trzech Króli w Radomiu za nami! [ZDJĘCIA] IV Orszak Trzech Króli w Radomiu za nami! [ZDJĘCIA] IV Orszak Trzech Króli w Radomiu za nami! [ZDJĘCIA] IV Orszak Trzech Króli w Radomiu za nami! [ZDJĘCIA] IV Orszak Trzech Króli w Radomiu za nami!