N A S Z   P A R T N E R

Fantastyczny koncert już 7 grudnia w Czytelni Kawy - Peter J. Birch w Radomiu!

25.11.2014
|
Zaakceptuj marketing-cookies, aby oglądać filmy.
 Fantastyczny koncert już 7 grudnia w Czytelni Kawy - Peter J. Birch w Radomiu!

Zapraszamy na wyjątkowy koncert! Peter J. Birch już 7 grudnia w radomskiej Czytelni Kawy!

Nowy singiel, nowa płyta i trasa po Polsce i Europie!

Bilety w cenie: 15 zł- przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

Tu można dołączyć do wydarzenia na Fb!

Koncert będzie połączony z koncertem niezależnego artysty COLDAIR- multiinstrumentalisty pochodzącego z Polski. Coldair prezentuje muzykę o nazwie weirdpop, ma na koncie trasy po Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Wystepował na takich festiwalach jak : SXSW, Primavera Sound & Eurosonic, Open'er Festival czy też OFF Festival.

Kim jest Peter J. Birch?

Młody songwriter wydał nową płytę Yearn (nakładem Antena Krzyku/Borówka Music), na której gra zupełnie inaczej niż dotychczas. Artysta rusza też w trasę koncertową po Polsce i Europie!

Polska, Czechy, Słowacja, Holandia, Wielka Brytania, Litwa, Łotwa, Włochy, Dania, Belgia, Serbia, Austria, Rumunia, Szwajcaria i Niemcy - w tych krajach koncertował. Ostatnio wystąpił na kilku dużych europejskich festiwalach (m. in. Openerze, OFF-ie w Polsce, Poke na Słowacji, Sounds Of Bronkow w Dreźnie czy Melodica w Hamburgu) zarówno solo, jak i ze swoim zespołem The River Boat Band. Łącznie zagrał już ponad 300 koncertów, a ma raptem 23 lata! Pochodzący z Wołowa (Dolny Śląsk) Peter J. Birch jest bez wątpienia jednym z najaktywniejszych polskich muzyków. W 2013 roku wydał album When The Suns Risin Over The Town. Płyta zebrała bardzo pochlebne recenzje w polskiej i europejskiej prasie. Nowy album Petera Yearn (Antena Krzyku/Borówka Music) trafił do sklepów 8 września!

Yearn Petera J. Bircha niesie ze sobą dawkę eksperymentów. Począwszy od wyraźnego pojawienia się gitary elektrycznej, przez mglistą elektronikę i mrok towarzyszący części utworów, po melancholijne, zarówno długie, jak i wpadające w ucho kompozycje. Cztery z dziesięciu utworów Peter nagrał na tzw. setkę, czyli na żywo w studio, stosując zasadę maksymalnie dwóch podejść, żeby jak najbardziej oddać naturalność dźwięków, co jest charakterystyczną częścią koncertów artysty. Na Yearn odnajdziemy zarówno bogate, jak i minimalistyczne aranżacje. Podobnie jak w przypadku poprzedniego wydawnictwa When The Suns Risin Over The Town większość materiału artysta nagrał samodzielnie, pod czujnym okiem producenta Przemka Perły Wejmanna. Całość dopełnia głos Piotra, który eksperymentuje barwą, od niskich i głębokich wokali, po śpiewane falsetem chórki. Album ten zdecydowanie różni się od debiutanckiego longplaya When The Suns Risin Over The Town, na którym przeważały folkowe i alt-countryowe brzmienia.