Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

[ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu

02.11.2014 12:05 | Redakcja |
[ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu

31 października o godzinie 10:00 w Auli ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu odbyły się II"Szkolne Zaduszki Kochanowskie", poświęcone zmarłym nauczycielom, uczniom i absolwentom szkoły.

Spotkanie rozpoczęli muzycznym akcentem Dominik Nowak i Michał Adamczyk. Potem zaprezentowane zostały wiersze o przemijaniu i śmierci w języku polskim, niemieckim, angielskim, francuskim i rosyjskim. Zebrana publiczność wysłuchała utworów, m.in. patrona szkoły - Jana Kochanowskiego, Owidiusza, Bertolta Brechta czy Anny Achmatowej. Wiersze recytowali uczniowie, m.in. Magdalena Dobosz, Karolina Golus, Kacper Królikowski, Maja Kazana, Filip Krok, Oliwia Jakóbiak, Kacper Woźniak, Lucyna Zagożdżon, Aleksandra Szpilska, Bartosz Pachniewski, Wiktoria Duszyńska, Wiktoria Kozera, Łucja Bojek, Wojciech Grabowski, Karolina Opałka oraz Martyna Wojciechowska. Młodzież przygotowana została przez nauczycieli języka łacińskiego, anglistów, germanistów, romanistów, rusycystów i polonistów m.in. Grażynę Karolak, Martę Gajdę-Bławat, Elżbietę Niziołek, Agnieszkę Sumińską-Sadal, Irenę Żyszczyńską oraz Jacka Książkę.

Nie zabrakło też twórczości nauczycielskiej. Wykonane zostały dwa utwory grupy "Kliper", w której gra informatyk szkoły Rafał Błędowski, a polonistka Małgorzata Terc zaprezentowała dwa własne wiersze o tematyce funeralnej. Prowadząca spotkanie Justyna Dulewicz odczytała natomiast wiersz anglistkiAgnieszki Złotkowskiej. Ta ostatnia wraz z polonistą Adrianem Szarym jest pomysłodawcą "Szkolnych Zaduszek Kochanowskich". Radomski poeta zaprezentował wiersz "Asia", dedykowany swojej zmarłej uczennicy Joannie Agacie Jaśkiewicz oraz teksty "Gdy się odchodzi" pamięci Anny Łapienieckiej i "Cała prawda o aniołach", dedykowany zmarłej absolwentce szkoły Karolinie Marczykowskiej. Tym trzem osobom tegoroczne II "Szkolne Zaduszki Kochanowskie", poświęcone były w sposób szczególny.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Piotr Nawrot wraz ze swoim zastępcą Natalią Sulimą, na tle prezentacji multimedialnej zdjęć osób, które odeszły, przygotowanej przez Remigiusza Kutyłę odczytali nazwiska zmarłych uczniów, absolwentów i nauczycieli szkoły, zapalając każdemu z nich, wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego, symboliczny znicz.

Na koniec ks. Jakub Ciołak zaprosił na uroczystą Mszę Świętą, poświęconą zmarłym uczniom, nauczycielom i absolwentom ZSO nr 6, do radomskiej Katedry NMP dnia 17 listopada na godzinę 18:00.

Dyrektor szkoły Romuald Lis podkreślał, że to bardzo dobrze, że społeczność "Kochanowszczaków" pamięta o tych, którzy tworzyli historię tej szkoły, a których nie ma już z nami...

II "Szkolne Zaduszki Kochanowskie", przygotowane zostały przez Samorząd Uczniowski ZSO nr 6, działający pod opieką nauczycieli: Urszuli Kowalskiej, Rafała Kramera i Adriana Szarego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tegorocznych II Szkolnych Zaduszek Kochanowskich. Zdjęcia wykonała Kinga Guzak.

Zdjęcia z zeszłorocznego spotkania na stronie szkoły dostępne TUTAJ.

red. K.M.

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

[ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu [ZDJĘCIA] Odbyły się II Szkolne Zaduszki Kochanowskie w Radomiu