Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

"Łaźnia" na bajkowo - Brzechwa, Tuwim i Szary w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom [ZDJĘCIA]

06.06.2014 23:42 | Redakcja |
"Łaźnia" na bajkowo - Brzechwa, Tuwim i Szary w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom [ZDJĘCIA]

We czwartek przed południem (5 czerwca o 10:00) radomska "Łaźnia" stała się bajkowym światem kultowych poetów dla dzieci. A to wszystko dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 4 i 11 w Radomiu!

Bajki Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, a także naszego regionalnego bajkopisarza Adriana Szarego zaprezentowali uczniowie PG nr 23 z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego: Maja Kazana, Anna Nagrodzka, Emilia Myrta, Stella Hufnagiel i Filip Krok oraz wychowanki Miejskiego Ośrodka Socjoterapeutycznego "Pałacyk" w Radomiu: Klaudia Bernaś, Sara Adamowska, Sandra Żądełek, Lena Ilczyna, Andżelika Kotas, Olga Przymirska, Daria Wijas i Katarzyna Jagiełło.

Spotkanie prowadzili pomysłodawcy spotkania Karolina Skrzek - młoda, debiutująca aktorka, instruktorka zajęć teatralnych w "Arce", absolwentka VI LO im. Jana Kochanowskiego oraz Adrian Szary - polonista "Kochanowskiego", radomski poeta i animator kultury.

Na zakończenie młodzi słuchacze mogli również na scenie zaprezentować swoją ulubioną bajkę, a w nagrodę dla wszystkich czekał drobny, słodki poczęstunek.

Spotkanie odbyło się w ramach XIII Tygodnia Czytania Dzieciom, które w tym roku realizowane jest pod hasłem: "Czytanie - mądra rzecz".

Autorami zdjęć są: Jan Dobrzański i Filip Główka.

Karolina Mroczek

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

"Łaźnia" na bajkowo - Brzechwa, Tuwim i Szary w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom [ZDJĘCIA] "Łaźnia" na bajkowo - Brzechwa, Tuwim i Szary w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom [ZDJĘCIA] "Łaźnia" na bajkowo - Brzechwa, Tuwim i Szary w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom [ZDJĘCIA] "Łaźnia" na bajkowo - Brzechwa, Tuwim i Szary w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom [ZDJĘCIA] "Łaźnia" na bajkowo - Brzechwa, Tuwim i Szary w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom [ZDJĘCIA] "Łaźnia" na bajkowo - Brzechwa, Tuwim i Szary w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom [ZDJĘCIA] "Łaźnia" na bajkowo - Brzechwa, Tuwim i Szary w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom [ZDJĘCIA]