Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Redakcja

"Erato i Euterpe", czyli spotkanie literackie w radomskiej "Arce" [ZDJĘCIA]

06.06.2014 23:39 | Redakcja |
"Erato i Euterpe", czyli spotkanie literackie w radomskiej "Arce" [ZDJĘCIA]

4 czerwca w kawiarni "Arki" odbył się ostatni w tym roku wieczór literacki. Tym razem spotkanie zatytułowane było "ERATO I EUTERPE".

Środowy wieczór poświęcony był twórczości dwóch uczestniczek warsztatów literackich w "Arce":

  • Anety Kucharskiej - studentki III roku pedagogiki Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
  • Pauli Florczyk - uczennicy ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego

Warsztaty literackie prowadzone są przez Adriana Szarego - poetę i polonistę "Kochanowskiego".

Utwory Anety czytała Karolina Skrzek - instruktorka zajęć teatralnych w "Arce", a Pauli - Karolina Wojdat oraz Anna Gajda z PG nr 23, które zaprezentowały też własną twórczość literacko - muzyczną.

Oprawę muzyczną spotkania przygotowała grupa instrumentalno - wokalna Roberta Murdzy, w składzie: Krystyna Stępień, Angelika Janoszka i Michał Cieślak z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy.

Podczas spotkania wystąpiła również grupa teatralna Karoliny Skrzek, złożona z wychowanek Miejskiego Ośrodka Socjoterapeutycznego "Pałacyk" w Radomiu. Na arkowej scenie wystąpiły: Klaudia Bernaś, Sara Adamowska, Sandra Żądełek, Lena Ilczyna, Andżelika Kotas, Olga Przymirska, Daria Wijas i Katarzyna Jagiełło.

Ostatnie literackie spotkanie w tym roku artystycznym za nami, ale jest jeszcze szansa, by spotkać się przed wakacjami z uczestnikami i instruktorem - Adrianem Szarym. Na ostatnie warsztaty literackie i teatralne Karolina Skrzek i Adrian Szary zapraszają 25 czerwca od godziny 16:00 do "Arki" przy ul. Chrobrego 7/9.

Przypominamy także, że 18 czerwca o 17:00 odbędzie się finał XII Regionalnego Konkursu Literackiego, którego gościem specjalnym będzie radomska poetka, pisarka, dramaturg Teresa Opoka. CoolturalnyRadom.pl ma przyjemność patronować konkursowi. Szczegóły tutaj

Więcej zdjęć ze spotkania literackiego znajdziecie TUTAJ Autorką zdjęć jest Olga Białczak.

Karolina Mroczek

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

"Erato i Euterpe", czyli spotkanie literackie w radomskiej "Arce" [ZDJĘCIA] "Erato i Euterpe", czyli spotkanie literackie w radomskiej "Arce" [ZDJĘCIA] "Erato i Euterpe", czyli spotkanie literackie w radomskiej "Arce" [ZDJĘCIA] "Erato i Euterpe", czyli spotkanie literackie w radomskiej "Arce" [ZDJĘCIA] "Erato i Euterpe", czyli spotkanie literackie w radomskiej "Arce" [ZDJĘCIA] "Erato i Euterpe", czyli spotkanie literackie w radomskiej "Arce" [ZDJĘCIA] "Erato i Euterpe", czyli spotkanie literackie w radomskiej "Arce" [ZDJĘCIA] "Erato i Euterpe", czyli spotkanie literackie w radomskiej "Arce" [ZDJĘCIA] "Erato i Euterpe", czyli spotkanie literackie w radomskiej "Arce" [ZDJĘCIA] "Erato i Euterpe", czyli spotkanie literackie w radomskiej "Arce" [ZDJĘCIA]