Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj aktualność

Wydarzenia - Radom i okolice
Zapowiedzi, recenzje, relacje

Chance

Mistrz, Alicja i najpiękniejsze melodie duszy...

30.10.2012 10:48 | Chance |
Mistrz, Alicja i najpiękniejsze melodie duszy...

W chłodny, pażdziernikowy, sobotni wieczór radomscy melomani mieli niebywałą okazję podziwiać wyjątkowy duet! Mistrz Vadim Brodski wydobywał ze swoich skrzypiec słynną na całym świecie wrażliwość i najpiękniejsze melodie duszy. Tuż obok towarzyszyła mu jego uczennica -- młodziutka Alicja Dziczek.

Ten wybitny wirtuoz skrzypcowy, jeden z nielicznych artystów, który miał zaszczyt zagrać na instrumencie Niccolo Paganiniego, uczeń Olgi Parchomienko i Davida Ojstracha, potomek Adolfa Brodskiego... ofiarował swojej uczennicy - Alicji to, co w nim najlepsze i najcenniejsze - Zaszczepił w niej pasję do muzyki i skrzypiec... Dźwięki, które razem układali tego wieczoru wzruszały i zachwycały! Wraz z artystami ROK, pod batutą Juana Carlosa Lomónaco stworzyli niezapomnianą orkiestrę uczuć...

Usłyszeliśmy Rumuńskie tańce ludowe Bartóka, Symfonię koncertującą Es - dur KV 364, I Symfonię Es - dur KV 16 Wolfganga Amadeszua Mozarta oraz XLIX Symfonię f - mol "La passione" Hob I:49 Józefa Haydna.

Brawa i owacje na stojąco były wyrazem naszej wdzięczności za kuszt jaki mogliśmy podziwiać. Kwiaty, które otrzymali artyści z czasem zwiędną... ale zaszczepiona przez Vadima Brodskiego pasja do doskonałej muzyki, kwitnie w Alicji! Teraz dziewczyna uczy się w warszawskiej Szkole Muzycznej II stopnia im. Jozefa Elsnera. Od dwóch lat jest pod artystyczną opieką swojego mistrza.

Alicja... w Krainie Czarów i melodii duszy z wybitnym wiruozem skrzypiec... Jeżeli doceni i wykorzysta szczęście, jakie ją spotkało, będzie nadal rozwijać swój niebywały talent - jeszcze świat o niej usłyszy! Trzymamy kciuki!

Małgorzata Ziewiecka

Uwaga! Już 10 listopada Finał Certamen Compositorum Internationale ARBORETUM!
Tu znajdziecie więcej informacji:

Certamen Compositorum Internationale ARBORETUM 2012 - Koncert Finałowy w Radomiu 10.11.2012 godz.18.00

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

Mistrz, Alicja i najpiękniejsze melodie duszy... Mistrz, Alicja i najpiękniejsze melodie duszy... Mistrz, Alicja i najpiękniejsze melodie duszy... Mistrz, Alicja i najpiękniejsze melodie duszy... Mistrz, Alicja i najpiękniejsze melodie duszy... Mistrz, Alicja i najpiękniejsze melodie duszy... Mistrz, Alicja i najpiękniejsze melodie duszy...