Kulturalny Radom

RSS
Newsletter - Zapisz się!
G Ł Ó W N Y   P A R T N E R
Dodaj film

Kino w Radomiu - Repertuar
Filmy - Helios, Multikino

Redakcja

"TO NIE JEST KRAJ dla wielkich ludzi / one man show" - Kino Helios

"TO NIE JEST KRAJ dla wielkich ludzi / one man show" - Kino Helios
Data
23.10.2020
Godzina
18:00
Miejsce
Kino Helios Radom 
Adres
Poniatowskiego 5, Radom
(mapa)
15.10.2020 05:20 | Redakcja |
  • Spektakl teatralny
  • Czas trwania: 68 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Polska [2020]
  • Premiera: 23.10.2020 (Polska)

Reżyseria

Michał Walczak

Scenariusz

-

Obsada

Rafał 'RUTEK' Rutkowski

Opis filmu

Ilu ludzi mieści się w jednym Polaku? One-man show w wykonaniu Rafała Rutkowskiego, który wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem przygotował godzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki...
Wcielając się w kolejne, typowo polskie postaci, poprowadzi widza przez labirynt masek, potworów i świętych polskich. Artyści, kaznodzieje, wojskowi. Polskie monstra. Wirtuozeria aktorska i zjadliwość tekstów. Dla młodych i starych, dla tych, którzy odnieśli sukces i frustratów, jednym słowem – dla wszystkich, którzy żyją w Polsce. Dla ludzi o mocnych nerwach.

„Michał Walczak zafascynowany vis comica Rafała Rutkowskiego z Montowni (pamiętacie go z serii telewizyjnych reklam o uczynnym sprzedawcy?) napisał mu kilkanaście zabawnych monologów. Zebrane do kupy dają coś w rodzaju rodzimej wersji anglosaskiej stand up comedy. (...)Popisowy występ Rutkowskiego zaświadcza, że Walczak jako reżyser i autor złapał właściwy rytm i ton komediopisarski”
Łukasz Drewniak, Przekrój

„Aktor Teatru Montownia i autor tekstu Michał Walczak tworzą polską stand-up comedy od zera. Efekt jest porażający. Przede wszystkim Walczak (jeden z najlepszych dramaturgów młodego pokolenia) is back. Skecze (…) to polskie szaleństwo w pigułce. Rutkowski zdolny zmiąć, wygiąć i wywrócić swoją twarz na wszelkie sposoby doprowadza publiczność do spazmów.”
Joanna Derkaczew, Gazeta Wyborcza - Wysokie Obcasy

„Rutkowski oscyluje między prywatnością a graną postacią, budując trudną, bo z natury rzeczy niestabilną, proteuszową formę aktorskiego popisu. I jest w tym po prostu dobry. Można nie cenić stand-up comedy jako trywialnego wykwitu kultury popularnej. Ale nie można nie docenić aktora, który ten niski gatunek przedstawia z wysokiej klasy talentem.”
Janusz Majcherek, Gazeta Wyborcza Stołeczna"

 

→ rezerwuj bilet

 

Kliknij żeby zobaczyć powiększenie

"TO NIE JEST KRAJ dla wielkich ludzi / one man show" - Kino Helios
Komentarze (0) | Podoba ci się to wydarzenie? 0
Zaloguj się i dodaj komentarz
brak komentarzy